Świętowaliśmy odzyskanie niepodległości

Świętowaliśmy odzyskanie niepodległościMiejska Biblioteka Publiczna im. Melchiora Wańkowicza uczestniczyła 11 listopada w stalowowolskim świętowaniu 99. rocznicy odzyskania niepodległości razem z Prezydentem RP Andrzejem Dudą i prezydentem Stalowej Woli Lucjuszem Nadbereżnym podczas V Ogniska Patriotyzmu.

Każdy, kto zjawił się w naszym namiocie ulokowanym w pobliżu Miejskiego Domu Kultury, gdzie odbywały się główne uroczystości, mógł liczyć na sporo atrakcji. Dla dzieci przygotowaliśmy liczne patriotyczne atrakcje: można było pokolorować godło Polski czy własnoręcznie wykonać polską flagę. Takie flagi malowaliśmy wszystkim chętnym na policzkach. Można było również ułożyć patriotyczne  puzzle, wziąć udział w rozwiązywaniu quizu o Polsce czy pobawić się kilkoma grami planszowymi. Sporym wzięciem cieszyła się gigantyczna planszówka „111 Alarm dla Warszawy”, nawiązująca do działań wojskowych z II wojny światowej. Gra pojawiła się dzięki Instytutowi Pamięci Narodowej. Na specjalnej macie ulokowanej przed namiotem MBP gracze wcielali się w lotników polskich oraz niemieckich toczyli powietrzne bitwy, Polacy próbowali obronić Warszawę przed niemieckim nalotem.

Były także słodkie upominki – batoniki, rozdawaliśmy również zakładki do książek, polskie flagi oraz komplety kolorowych fiszek.