W zaczarowanej krainie bajek

W zaczarowanej krainie bajek30 października dzieci z Zespołu Szkół nr 6 Specjalnych przeniosły się w bibliotece do zaczarowanego świata bajek i baśni.  W Bibliotece Głównej Baba Jaga, Czerwony Kapturek i Królewna Śnieżka przybliżyły przedszkolakom najbardziej znane bajki w formie różnorodnych zabaw i zadań do wykonania. Rozwiązanie wszystkich zagadek, łamigłówek i spełnienie wszystkich próśb postaci bajkowych, gwarantowało im powrót do domu i swojej bajki.

Chętni mogli zakręcić czarodziejskim kołem i wylosować bajkową kategorię zadań np. Czy tytuł bajki -„Zielony Kapturek” jest poprawny? Czy pomidor zamienił się w karetę Kopciuszka? Ponadto, dzieci mogły ułożyć puzzle, przyporządkować bohaterów bajkowych do tytułów bajek i baśni z których pochodzą, w zabawie „Cztery Kąty”. Była także prośba Kopciuszka, o pomoc w wybieraniu grochu z makaronu, ryżu, kaszy gryczanej i soi, oraz prośba Rybaka w złowieniu Złotej Rybki. Zajęcia zakończyliśmy zabawą zgaduj – zgadula i bajkowymi kolorowankami. Dzieciaki poradziły sobie z zadaniami koncertowo, a Baba Jaga, Śnieżka i Czerwony Kapturek mogły wrócić do swoich bajek. Baba Jaga z wielkiej wdzięczności, rozdała dzieciom balony z logo MBP.

Styczeń 2019