Tworzyliśmy kotyliony i kokardy narodowe w bibliotece

Tworzyliśmy  kotyliony i kokardy narodowe w biblioteceW Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Melchiora Wańkowicza w Stalowej Woli na Międzypokoleniowych Warsztatach Kotylionów w sobotę, 3 listopada wykonywaliśmy z mieszkańcami Stalowej Woli kokardy narodowe oraz kotyliony.

Każde państwo ma własne symbole, które podkreślają jego suwerenność. W dziejach i tradycji naszego narodu są wartości o nieprzemijającym znaczeniu. W Polsce symbolami państwowymi, które mają swoje szczególne miejsce są: godło - wizerunek orła białego, flaga biało-czerwona i hymn - Mazurek Dąbrowskiego. Symbole te rozpoznawalne są wszędzie i przez wszystkich - małych i dużych. Każdy z nich ma długą historię, sięgającą nawet czasów piastowskich. Świadczy to o przywiązaniu Polaków do narodowych tradycji.

Podczas Międzypokoleniowych Warsztatów Kotylionów w bibliotece każdy chętny mógł wykonać kokardy narodowe swój własny kotylion - rozetkę z białej i czerwonej bibuły, lub papieru w tych kolorach. Patriotyczne ozdoby nasi goście będą mogli wpiąć 11 listopada podczas uroczystości organizowanych dla upamiętnienia 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Styczeń 2019