Jak na gry planszowe, to do biblioteki

Jak na gry planszowe, to do biblioteki6 listopada dzieci z Przedszkola nr 10, przybyły do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli na dzień gier planszowych. Każdy maluch mógł spróbować swoich sił w różnego rodzaju grach, jakie na ten dzień przygotowaliśmy dla naszych małych czytelników.

Do wyboru były różne kąciki: gry planszowe: Calineczka, Kot w butach, Kopciuszek, Kraina śniegu, gry pamięciowe Memory: postacie bajkowe, podwodny świat, zwierzęta świata, gry zręcznościowe: Pinokio, patyczaki oraz magnetyczne puzzle oraz gra na spostrzegawczość: "Gdzie jest Gacek".

Przypominamy, że w MBP najmłodsi czytelnicy mogą korzystać z kolejnej oferty biblioteki – „Planszowe piątki”. Każde dziecko może przyjść do Biblioteki Głównej przy ul. ks. J. Popiełuszki 10 i w specjalnie wydzielonym kąciku malucha w Multitece zagrać w ciekawe gry. Również w planszówki mogą pograć także gimnazjaliści oraz uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.

Z myślą o młodzieży przygotowano zestaw planszówek dostępny w Wypożyczalni Książki Mówionej. Jest „Gra o tron”, gry fantasy, „Było sobie życie”, a z klasyków: Scrabble czy Eurobusiness.  Każdy znajdzie coś dla siebie, a po wybraniu gry można zasiąść do specjalnego stolika.

Styczeń 2019