Czytanie zbliża

Czytanie zbliżaPod takim hasłem przebiega tegoroczny XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Jest to największa impreza czytelnicza organizowana w ramach kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom. W dniach 3 - 10 czerwca biblioteki, przedszkola, szkoły, instytucje kultury organizują liczne imprezy czytelnicze dla najmłodszych czytelników.

Jedną z form promocji jest głośne czytanie przez osoby znane w Polsce lub w swoim środowisku, artystów, przedstawicieli władz, polityków, reprezentantów różnych zawodów. Takie spotkania odbywają się także w stalowowolskiej MBP. 6 czerwca w Bibliotece Głównej gościliśmy żołnierzy z 16. Batalionu Saperów w Nisku: Edytę Kiliańczyk i Artura Sokoła, którzy przeczytali dzieciom książkę „Niesforny alfabet” Grzegorza Kasdepke. Dodatkową atrakcją był pokaz sprzętu wojskowego. Dzieci mogły przymierzyć hełm i maskę. Tak wyposażone pozowały do zdjęć. W spotkaniu wzięły udział 5 latki i 5-6 latki z Przedszkola nr 10 pod opieką Bogusławy Flis i Elżbiety Okarmy, 4-5 latki i 3-4 latki z Przedszkola nr 9 pod opieką Doroty Szeląg i Danuty Wojtak oraz 3 grupy 5 latków z Przedszkola nr 18 pod opieką Ireny Kruk, Anny Tyza i Bożeny Herdzik.

Katalog online

Logowanie do konta