Kolejna lekcja o sławnych ze Stalowej Woli

Z hutniczego grodu wywodzi się wielu sławnych ludzi znanych w świecie kultury, nauki czy sportu. Kto konkretnie? Wiedzą to już uczniowie z klasy III z Gimnazjum nr 5 w Stalowej Woli, którzy uczestniczyli 19 maja w zajęciach „Sławni rodem ze Stalowej Woli”. A do młodego pokolenia, które zdobyło rozgłos jako twórcy komiksów, literatury czy rysunku należy miedzy innymi pisarka Izabela Sowa, czy scenarzystka komiksowa Marzena Sowa.

Hutnicze miasto to miejsce urodzenia Grzegorza Rosińskiego, znanego na całym świecie twórcy komiksów o Thorgalu. Do grona znanych plastyków dołączył także Jakub Woynarowski. Młodzież poznała także sylwetki wszystkich pochodzących z naszego miasta , którzy zostali obdarzeni tytułem "Ambasador Stalowej Woli". 23 maja w podobnych zajęciach wzięli udział uczniowie klasy 6c z PSP nr 7.

Katalog online

Logowanie do konta