Pouczające lekcje

24 maja uczniowie klas Va i VIc PSP nr 7 pod uczestniczyli w bibliotece w dwóch lekcjach. Najpierw wysłuchali pogadanki na temat historii powstania Centralnego Okręgu Przemysłowego. Poznali szczegóły budowy Zakładów Południowych, budowy osiedla, pierwszych szkół w mieście , instytucji kultury. Omówiono powstawanie instytucji opieki medycznej, sportowych.

Szczególną uwagę skupiono na sylwetkach pierwszych dyrektorów szkół: Wacława Górskiego i Witolda Habdank-Kosowskiego, lekarza Władysława Szurka, księdza Józefa Skoczyńskiego. Uczniowie mogli obejrzeć książki ze zbiorów MBP dotyczące historii naszego miasta oraz obejrzeć prezentację multimedialną.

Po tych zajęciach nadeszła kolejna porcja historii związana z naszym regionem, tyle, że nieco odleglejsza. Młodzi ludzie poznali bowiem zwyczaje i tradycje Lasowiaków.

Katalog online

Logowanie do konta