Wycieczka do biblioteki

Wycieczka do biblioteki8 czerwca w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Melchiora Wańkowicza gościliśmy dzieci ze Szkoły podstawowej w Woli Rzeczyckiej. Młodzi ludzie zobaczyli poszczególne agendy oraz i zapoznali się z księgozbiorem. W Multitece, dzieciaki mogły znaleźć książki dla siebie. Uczniowie z Woli Rzeczyckiej zatrzymali się także w Wypożyczalni Książki Mówionej, gdzie wysłuchały bajki.

Był tez czas na pamiątkowe zdjęcie na patio czy obejrzenie wystawy ekologicznych książek. A także na lekcję o historii pisma. Uczniowie podczas tych zajęć dowiedzieli się co to są hieroglify, jak wyglądałby świat, gdyby ludzie nie nauczyli się pisać i czytać i kto stworzył pierwszą książkę. Była również możliwość sprawdzenia jak pisze się gęsim piórem i zrobienia pieczątek – liter. Prawie jak za czasów Gutenberga. Zwiedzający biblioteczny obiekt uczniowie otrzymali od nas na pamiątkę zakładki do książek.

Katalog online

Logowanie do konta