Straż i Policja w akcji... czytania dzieciom

Straż i Policja w akcji... czytania dzieciomDobiega końca XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. W Bibliotece Głównej zakończyliśmy go na mokro, radość dzieci - nie do opisania. Tym razem, gościliśmy przedstawiciela Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli - starszego aspiranta sztabowego Andrzeja Walczynę oraz kpt. Krystiana Bąka z Powiatowej Straży Pożarnej w Stalowej Woli.

Panowie czytali książki, które dotyczyły ich codziennej pracy, nie mogło być przecież inaczej. Kto, jak nie policjant, przeczyta lepiej książkę „Policja!!!”. I kto, jak nie strażak, podpowie co robić, gdy „Las się pali”. Dzieci miały mnóstwo pytań, a na deser – prawdziwy wóz strażacki, który można było nie tylko obejrzeć z bliska, ale również usiąść w nim na miejscu kierowcy. Strażacy, sprawili dzieciom jeszcze jedną niespodziankę – pogoda była piękna, słońce przygrzewało aż miło, to i działko wodne poszło w ruch! Dzieci z Przedszkola nr 9, 10 i 18 będą długo wspominać ten dzień w bibliotece. Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom już się kończy, ale pamiętajmy, żeby czytać dzieciom codziennie, w ciągu całego roku, bo czytanie pozwala zrozumieć innych ludzi i siebie. A w bibliotece książek tyle, że aż półki się uginają.

Katalog online

Logowanie do konta