Kino w bibliotece

Kino w biblioteceDetektywistyczna atmosfera panowała w bibliotece 14 czerwca. A to za sprawą filmu „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Stella Nostra”, którego projekcję zorganizowaliśmy dla dzieci z PSP nr 3, PSP nr 4 i PSP nr 7. Możliwość publicznej emisji otrzymaliśmy dzięki Centrum Edukacji Obywatelskiej – organizatora i koordynatora Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek.

Film „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Stella Nostra” był laureatem Złotego Żuka (nagroda przyznawana corocznie przez Szwedzki Instytut Filmowy za wybitne osiągnięcia w dziedzinie filmu) i filmem konkursowym na Festiwalu Kino Dzieci. Honorowy patronat nad polską premierą filmu w 2016 r. objęła Ambasada Szwecji. Film powstał na podstawie książki, o tym samym tytule.

„Biuro detektywistyczne Lassego i Mai” to bestsellerowa seria książek duetu Martina Widmarka (tekst) i Heleny Willis (ilustracje). Seria opowiada przygody Lassego i Mai, którzy żyją w małym miasteczku Valleby i prowadząc swoje biuro detektywistyczne pomagają komisarzowi policji rozwiązywać rozmaite zagadki.

Katalog online

Logowanie do konta