Spotkali się miłośnicy i twórcy literatury

Spotkali się miłośnicy i twórcy literaturyW sobotę 17 czerwca w MBP spotkali się młodzi miłośnicy książek skupieni w Dyskusyjnym Klubie Książki dla dzieci oraz młodzi literaci udzielający się w Warsztatach Literackich „Wers”.

Spotkanie uczestników warsztatów literackich w Miejskiej Bibliotece Publicznej zdominowała muzyka, ponieważ tematem przewodnim w bieżącym roku są „Inspiracje muzyczne i baśniowe”.

Tym razem młodzi poeci wysłuchali fragmentów utworów Mozarta, Chopina i Vivaldiego. Do fragmentu "Wiosny" A. Vivaldiego tworzyli listę skojarzeń słownych jakie wywołała u nich muzyka. Następnie ćwiczyli swój warsztat pisarski poprzez tworzenie tekstów związanych z utworem kompozytora i wyrażeniami z poprzedniej zabawy. Tradycyjnie odbył się Turniej Jednego Utworu, w którym zwyciężyli: Weronika Kalandyk (uczennica Społecznego Gimnazjum) za wiersz „Tęcza” i Antoni Powęzka (uczeń PSP nr 11) za opowiadanie „Koci potop”. Należy dodać, że Antoś jest uczniem klasy drugiej.

Kolejne spotkania dziecięcego DKK oraz „Wersu” po wakacjach, we wrześniu. Będziemy informowali o konkretnych terminach na naszej stronie i profilu FB.

Katalog online

Logowanie do konta