Frotaż, kręgle i… Vivaldi

Frotaż, kręgle i… VivaldiDzieciaki nie nudzą się podczas zajęć „Lato w Bibliotece”. W siedzibie głównej MBP 6 lipca dzieci wykonywały obrazki owadów metodą frotażu. Frotaż to technika polegająca na odbijaniu przedmiotów o wyraźnej fakturze na powierzchni papieru.

Wykorzystujemy przedmioty naturalne (deski, kamienie, liście, pióra) oraz przedmioty codziennego użytku (płytki ceramiczne, sitka, firanki, pudełko na sztućce, haftowane tkaniny, itp.). Powstały kolorowe obrazki owadów np. biedronek, motyli, gąsienic, pająków i ważek itp. o dziwnych wzorach oraz widoczki. Podobne zajęcia zorganizowaliśmy w dniu następnym dla podopiecznych ze Świetlicy Środowiskowej „Promyczek". Były także zajęcia, podczas których dzieci wysłuchały utworu Vivaldiego „Cztery pory roku – lato”, następnie do wysłuchanej muzyki tworzyły obrazki. W drugiej części zajęć mali artyści rysowali martwą naturę w kolorach ciepłych. Odbyły się również zabawy - gra w kręgle i rzucanie krążkami do celu.

Katalog online

Logowanie do konta