Mozaika, papieroplastyka, stempelki z ziemniaków i recyklingowa łąka

Mozaika, papieroplastyka, stempelki z ziemniaków i recyklingowa łąkaTakie atrakcje czekały na dzieci uczęszczających w tym tygodniu do Biblioteki Głównej na zajęcia wakacyjne. 11 lipca dzieci z klubu Wesoła Gromadka  podczas zajęć wykonały obrazek - mozaikę. Mozaika to dekoracja w postaci ornamentu lub obrazu, wykonana z drobnych, o różnej kolorystyce (dwu lub wielobarwne), fakturze i kształcie kawałków papieru kolorowego.

W efekcie końcowym powstały piękne wielobarwne obrazki przedstawiające widoczki, zachody słońca, owady i ptaki.  Przeprowadzono także zabawę w ,, zwinne słoniki” podczas której trzeba było w masce słonia zebrać określoną ilość ciasteczek na planszę. W podobnych zajęciach wzięli udział uczestnicy „Lata w Bibliotece”. 13 lipca przygotowaliśmy zaś zajęcia „Stempelkowe obrazy” wykonywanie stempli z ziemniaków.  W pierwszej części zajęć dzieci poznały barwy zimne oraz wysłuchały utworu Grupy MoCarta „Deszczowa suita”. Następnie wykonały rysunek do omawianego tematu. W kolejnej części zajęć wykonywano z ziemniaków stempelki. Za pomocą dłutek powstały wzory kwiatków, motylków, księżyców, słoneczek i  serduszek.  Następnie wykorzystując farby plakatowe dzieci odciskały na kartkach wykonane przez siebie stempelkowe wzory.

Z kolei 14 lipca wykonywano z rzeczy z recyklingu łąkę pełną kwiatów i zwierzątek. Do wykonania  łąki wykorzystano żarówki, plastikowe nakrętki, rolki po papierze toaletowym, patyczki, druciki, plastikowe kubeczki, papier kolorowy i bibuła. Powstały piękne wielobarwne kwiaty, zielona trawka oraz zwierzątka np. myszki, motylki, pszczółki, pająki itp.

Katalog online

Logowanie do konta