Zanim powstało pismo…

Zanim powstało pismo…11 października MBP odwiedziły dzieci z klasy II szkoły podstawowej w Pysznicy. Młodzi ludzie mieli okazję obejrzeć nie tylko pokaźny księgozbiór poszczególnych agend, ale również zapoznać się ze sposobem wypożyczania książek i spróbować co dzieje się z alarmem, kiedy chcemy wynieść niewypożyczoną książkę.

Mnóstwo zabawy czekało na nich w Multitece, a w Wypożyczalni Książki Mówionej dzieci z pysznickiej szkoły wysłuchały zaś bajki.

Przygotowaliśmy również dla nich zajęcia, na których poznali historię pisma. Zanim powstało pismo, ludzie zapisywali informacje za pomocą obrazków na prymitywnych materiałach. Również książki wyglądały inaczej niż dzisiaj. Przepisywanie ksiąg zajmowało wiele czasu i wymagało dużej cierpliwości. Po wysłuchaniu informacji i obejrzeniu slajdów oraz filmów, uczniowie rozwiązywali rebusy z hieroglifami.

Wrzesień 2018