Jestem czytelnikiem!

Jestem czytelnikiem!Jakie są życzenia książki? Co to znaczy być dobrym czytelnikiem? Czy książka może być przyjacielem? Na te pytania i wiele innych uczniowie z kl. I b PSP nr 7 uzyskały odpowiedź na pasowaniu na czytelnika. Dzieci złożyły uroczyste ślubowanie, obiecały czytać książki i o nie dbać. Miały również wyjątkową okazję zobaczyć ponad 200 – letni „Poczet królów  polskich”.

W dalszej części spotkania uczniowie zdali śpiewająco egzamin ze znajomości popularnych dziecięcych utworów - rozpoznając bohaterów, poprawiając błędne tytuły, czy dopasowując ilustracje do konkretnych bajek. Pracownicy Biblioteki Głównej zaprezentowali dzieciom ciekawe książki m.in. książki grające, z szablonami, różnych rozmiarów. W spotkaniu uczestniczyli również rodzice i opiekunowie dzieci oraz wychowawca klasy. Na dobry początek dzieci otrzymały bardzo przydatne, kolorowe zakładki-notesy. Nowym czytelnikom życzymy przyjemnie spędzonego czasu z książkami i w bibliotece.

Wrzesień 2018