Kim był Eugeniusz Kwiatkowski

Kim był Eugeniusz KwiatkowskiW poniedziałek, 23 października cztery klasy siódme z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Stalowej Woli uczestniczyły w pogadance z prezentacją multimedialną o historii Centralnego Okręgu Przemysłowego.

W ramach zajęć uczniowie dowiedzieli się o genezie budowy, roli Eugeniusza Kwiatkowskiego wicepremiera i ministra skarbu w powstaniu tego wielkiego przedsięwzięcia, lokalizacji i przyczynach wyboru miejsca i inwestycjach jakie powstały w ramach COP. Szerzej omówiono historię powstania Zakładów Południowych, Elektrowni Stalowa Wola i budowy osiedla. Uczniowie dowiedzieli się także o "Sztafecie" Melchiora Wańkowicza, opatrzonej podtytułem "Książka o polskim pochodzie gospodarczym" , reporterskiej panoramie z czasów dwudziestolecia międzywojennego, opowieści o odbudowie II Rzeczypospolitej. Tam przecież znalazły się reportaże o budowie Stalowej Woli. Uczniowie mogli także poznać książki dotyczące Centralnego Okręgu Przemysłowego, które znajdują się w zbiorach MBP.

Katalog online

Logowanie do konta