Zaduma i poezja…

Zaduma i poezja…W ostatnią sobotę października tuż przed świętem Wszystkich Świętych w Miejskiej Bibliotece Publicznej został zorganizowany wieczór z poezją i muzyką. W jesienno-nostalgicznym klimacie z ostatnimi promieniami październikowej zadumy.

uczniowie z LO im. KEN pod opieką i nadzorem nauczyciela Pani Ewy Wierzbickiej czytali znanych autorów takich jak: I. Chrapowicki, J. Tuwim, L. Staff, T. Różewicz, K.K. Baczyński, J. Kornhauser, St. Korab-Brzozowski, D. Zajączkowska, H. Łochocka, A. Zagajewski,  ks. J. Twardowski. To tylko nieliczne nazwiska, których wiersze recytowali młodzi ludzie . W przerwach między utworami czytanymi można było wysłuchać utworów muzycznych takich jak: Yiruma Kiss the Rain, Chaconne, One Day wil, Maybe, H.L.Webber Memory. M. Karlowicz „Pamiętam ciche jasne złote dnie " I. J. Paderewski „Chłopca mego mi zabrali...” czy J. Williams „Rembrances” w wykonaniu nauczyciela PSM Pani Moniki Kucy (pianino) , uczennic LO im. KEN - J. Herdzik, A. Martyna (wokal ) na skrzypcach zagrała absolwentka PSM - S. Martyna.

Katalog online

Logowanie do konta