Jak powstawał COP

Jak powstawał COP20 września w MBP zjawili się podopieczni Środowiskowego Domu Pomocy. Przygotowaliśmy dla nich pogadankę z prezentacją multimedialną o historii Centralnego Okręgu Przemysłowego. W ramach zajęć uczniowie dowiedzieli się o genezie budowy COP, roli Eugeniusza Kwiatkowskiego wicepremiera i ministra skarbu w powstaniu tego wielkiego przedsięwzięcia, lokalizacji i przyczynach wyboru miejsca i inwestycjach jakie powstały w tamtym czasie.

Szerzej omówiono historię powstania Zakładów Południowych, elektrowni Stalowa Wola i budowy osiedla. Uczestnicy zajęć dowiedzieli się także o "Sztafecie" Melchiora Wańkowicza, opatrzonej podtytułem "Książka o polskim pochodzie gospodarczym" , reporterskiej panoramie z czasów dwudziestolecia międzywojennego, opowieści o odbudowie II Rzeczypospolitej. Tam przecież znalazły się reportaże o budowie Stalowej Woli.

Katalog online

Logowanie do konta