Szóste spojrzenie „Witryny”

Szóste spojrzenie „Witryny”W czwartek, 23 listopada w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. M. Wańkowicza w Stalowej Woli odbyła się promocja almanachu Stowarzyszenia Literackiego „Witryna” ze Stalowej Woli pt. „Spojrzenia 6”.

Almanach prezentuje utwory poetyckie: Zdzisława Błońskiego, Tadeusza Braka, Anny Bucharskiej, Jadwigi Bujak-Pisarek, Agnieszki Bulicz, Józefa Dziury, Elżbiety Ferlejko, Marty Gduli-Żukowicz, Aleksandry Grzeli, Marty Herdzik-Męcińskiej, Elżbiety Kiszko, Aleksandry Knap, Jacka Kotwicy, Krzysztofa Kwasiżura, Kazimierza Lindy, Agaty Linek, Ryszarda Mścisza, Anny Nowakowskiej, Andrzeja Rębisza, Wiktorii Serafin, Piotra Sikorskiego, Marzeny Tabor, Alicji Wojdyło, Małgorzaty Żureckiej, Grażyny Jarzyńskiej, Jakuba Kapuścińskiego, Rafała Kasprzaka, Grzegorza Józefa Męcińskiego, Andrzeja Moskala, Tomasza Sochy i Mirosława Osowskiego.

Są w nim również teksty prozatorskie: Grażyny Bołcun, Beaty Sudoł-Kochan i Mirosława Grudnia.

- Na kartach kolejnego zbioru literatury pięknej prezentujemy próbki twórczości nie tylko naszych członków, ale także zaproszonych gości. Są one opatrzone krótkimi notami biograficznymi każdego autora. W tomie znajdują się również utwory Czesława Główki, Teresy Ujdy i Józefa Sztaby, zmarłych członków stowarzyszenia, którzy odeszli od nas w ostatnich latach – mówi Agnieszka Bulicz, prezes Stowarzyszenia Literackiego „Witryna” w Stalowej Woli.

Obecnie do Stowarzyszenia Literackiego „Witryna” w Stalowej Woli należy 38 członków, w tym 6 honorowych i 1 wspierający.

Podczas prezentacji w bibliotece, utwory z almanachu „Spojrzenia 6” recytowali Eliza Moskal, Alicja Lubojańska, Alicja Młynarska i Bartłomiej Kotwica z Teatru „Blagier”, działającego w Spółdzielczym Domu Kultury pod kierunkiem Marii Bembenek.

Oprawę muzyczną zapewnili Renata Zychowicz (pianino) i Paweł Żurawski (akordeon, klarnet).

Katalog online

Logowanie do konta