O skarbach i górnikach

O skarbach i górnikach1 grudnia w MBP zjawili się uczniowie z dwóch stalowowolskich szkół na zajęciach poświęconych górnikom i skarbom ziemi. Barbórka to tradycyjne święto górników. Obchodzone 4 grudnia bardzo uroczyście, przypomina o ciężkiej i niebezpiecznej pracy ludzi, którzy wydobywają surowce. W kopalniach pod ziemią, na powierzchni, w kopalniach odkrywkowych i otworowych.

Mimo wprowadzenia i wykorzystywania nowoczesnych maszyn i urządzeń, praca wymaga siły, dobrego zdrowia i odwagi. Dzień Górnika to okazja aby docenić i uhonorować górniczy trud. W galowych mundurach, ze sztandarami w towarzystwie orkiestr odbywają się pochody, spotkania, koncerty. Uczniowie klasy III G z PSP nr 7 dowiedzieli się na czym polega trudna praca górników i o tym jak oni świętują. Po części informacyjnej, na zakończenie wykonali zadania tematyczne.

Z kolei czym są bogactwa naturalne, jak powstały i do czego są wykorzystywane. Jakie maszyny i urządzenia służą do ich wydobycia. Jakie są rodzaje kopalń - to temat pogadanki z prezentacją multimedialną dla klasy III C z PSP nr 3. Uczniowie po zapoznaniu się z tematem obejrzeli próbki rud, miedzi, żelaza, kawałki wapieni, bazaltu kwarcu, krzemienia, kryształki gipsu, bryłki soli, węgla oraz minerały krzemu. Odpowiedzieli na pytania tematyczne i rozwiązali zadania.

Katalog on-line

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Kalendarz

Październik 2018
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Czytelnia on-line IBUK LIBRA

ibuk libra

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

Bip Godło

 

facebook_page_plugin