Piękne choinki powstały w bibliotece

Piękne choinki powstały w biblioteceKto chciał w rodzinnym gronie wykonać świąteczne ozdoby mógł to zrobić w minioną sobotę, 9 grudnia w stalowowolskiej bibliotece. Na III Międzypokoleniowych Warsztatach Ozdób Choinkowych zjawiło się blisko 100 osób. – Z roku na rok zajęcia cieszą się coraz większą popularnością, ostatnie spotkanie to był prawdziwy frekwencyjny rekord – mówią pracownicy MBP.

Miejska Biblioteka Publiczna w Stalowej Woli zapewniła wszelkie potrzebne materiały oraz pomoc plastyka. W tym roku motywem przewodnim warsztatów była choinka. Ciekawe ozdoby na świąteczne drzewko - łańcuchy, bombki oraz same choinki wykonywały dzieci, ich rodzice oraz dziadkowie. Kto chciał mógł stworzyć bożonarodzeniową kartkę.

Choinki wykonywano na kilka sposobów: metodą origami, niektóre były wycinane z papieru, inne zrobiono ze styropianu. Można było przyozdobić je farbami, cekinami, kolorowym papierem czy fragmentami kolorowych roślin. – Ozdoby choinkowe robię ze starszą córką. Są to najczęściej łańcuchy lub bombki. Młodsza córka, Dorotka, jest dziś ze mną po raz pierwszy. Chce się nauczyć – zwierzyła się Marta Samborska, jedna z uczestniczek bibliotecznych zajęć.

– Mamy nadzieję, że ozdoby jakie wspólnie wykonaliśmy, będą pięknie prezentowały się w Państwa domach podczas nadchodzących świąt! Wszystkiego dobrego! – życzą pracownicy stalowowolskiej biblioteki.