Prezenty za eko-choinki

Prezenty za eko-choinkiW czwartek, 14 grudnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej podsumowano konkurs plastyczny dla stalowowolskich przedszkolaków „Zróbmy choinkę….. inaczej”. Zadaniem dzieciaków było stworzenie wspólnie z opiekunami przedszkolnymi choinek z surowców wtórnych. Najciekawsze prace zostały nagrodzone cennymi prezentami, wręczanymi przez prezydenta Stalowej Woli Lucjusza Nadbereżnego, który wspólnie z biblioteką konkurs ogłosił.

– Trzeba przyznać, że wszystkie prace zgłoszone na konkurs były wyjątkowe, dzieci wykazały się dużą kreatywnością – podsumowuje prace komisji Joanna Rybak, kierownik Biblioteki Głównej.

Do tworzenia ekologicznych choinek przedszkolaki wykorzystały torebki, folie, butelki plastikowe, makulaturę, kartony po napojach, zakrętki, kapsle czy aluminiowe puszki. – Choinki zrobiliście piękne. Życzę wam abyście także na co dzień wiedzieli jak i segregowali odpady i pokazywali rodzicom czy starszemu rodzeństwu, w jaki sposób można to robić. Dzięki temu miasto, w którym żyjemy może być piękniejsze – mówił do przedszkolaków prezydent Nadbereżny.

Ostatecznie na konkurs wpłynęło blisko 30 prac: 24 z przedszkoli oraz 5 z oddziałów przedszkolnych ze szkół podstawowych. Komisja konkursowa w składzie: Jadwiga Kukuła – plastyk, przewodnicząca, Halina Wołos – Naczelnik Wydziału Edukacji i Zdrowia Urzędu Miasta, Joanna Rybak – kierownik Biblioteki Głównej MBP oraz  Monika Samulak i Anna Łukasiewicz z Referatu Centrum Rewitalizacji Urzędu Miasta, wytypowała prace nagrodzone oraz wyróżnione. Oto decyzja jury:

I miejsce - Publiczne Przedszkole nr 18 im. Marii Montessori;

II miejsce - Publiczne Przedszkole nr 7 im. Marii Konopnickiej;

III miejsce - Publiczne Przedszkole nr 10 im. Marii Kownackiej;

Wyróżnienie:

- Publiczne Przedszkole nr 9;

- Niepubliczne Przedszkole „DZIECIAKI.PL”

Wyróżnienie - Nagroda specjalna Przewodniczącego Rady Miasta Stalowa Wola - Publiczne Przedszkole nr 1

Wyróżnienie - Nagroda specjalna Naczelnika Wydziału Edukacji i Zdrowia - Publiczne Przedszkole nr 2

  1. Jana Brzechwy

Wyróżnienie - Nagroda specjalna Dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej im. M. Wańkowicza - Publiczne Przedszkole nr 4

– Do oceny braliśmy oczywiście surowce wtórne wykorzystanie podczas tworzenia choinek, ale oczywiście liczyło się pierwsze, ogólne wrażenie, to, co przyciąga wzrok, co wabi, zachęca do oglądania, w dalszym rozpatrywaniu liczył się pomysł na choinkę czy kolorystyka – podsumowuje Jadwiga Kukuła, przewodnicząca jury. W części artystycznej wystąpiły dzieciaki z klasy integracyjnej 3b z PSP nr 7.

Wszystkie choinki zostaną zaprezentowane na wystawie w holu Biblioteki Międzyuczelnianej przy ul. ks. J Popiełuszki 10, a następnie w okresie świątecznym będą ozdobą Jednostek Organizacyjnych Gminy oraz Miejsc Aktywności Lokalnej na rewitalizowanych Osiedlach Fabryczne oraz Rozwadów.

Katalog on-line

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Kalendarz

Październik 2018
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Czytelnia on-line IBUK LIBRA

ibuk libra

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

Bip Godło

 

facebook_page_plugin