Wycieczka do biblioteki

Wycieczka do bibliotekiUczniowie klas VII z Rudnika i Przędzela 14 grudnia zjawili się z wycieczką w Bibliotece Głównej. Młodzi ludzie zwiedzili pomieszczenia biblioteczne i zapoznali się z zasadami korzystania z bibliotecznych zasobów.

Potem młodzież uczestniczyła w pogadance z prezentacją multimedialną o historii Centralnego Okręgu Przemysłowego. W ramach zajęć uczniowie dowiedzieli się o genezie budowy, roli Eugeniusza Kwiatkowskiego wicepremiera i ministra skarbu w powstaniu tego wielkiego przedsięwzięcia, lokalizacji i przyczynach wyboru miejsca i inwestycjach jakie powstały w ramach COP. Szerzej omówiono historię powstania Zakładów Południowych, Elektrowni Stalowa Wola i budowy osiedla. Uczniowie dowiedzieli się także o "Sztafecie" Melchiora Wańkowicza, opatrzonej podtytułem "Książka o polskim pochodzie gospodarczym" , reporterskiej panoramie z czasów dwudziestolecia międzywojennego, opowieści o odbudowie II Rzeczypospolitej. Tam przecież znalazły się reportaże o budowie Stalowej Woli.

Katalog online

Logowanie do konta