Świąteczne zajęcia

Świąteczne zajęcia15 grudnia uczniowie klasy I B z PSP nr 7 na zajęciach w MBP obejrzeli barwne ilustracje i zdjęcia, wysłuchali informacji ona temat bożonarodzeniowych tradycji i wspólnie bawili się dekorując wigilijny stół oraz dopasowując obrzędy do poszczególnych świątecznych dni.

Święta Bożego Narodzenia to czas radości, życzeń, rodzinnych spotkań, prezentów. Choinka, wypatrywanie pierwszej gwiazdki na niebie, kolacja wigilijna, łamanie się opłatkiem, pasterka kojarzy się tylko z tym wyjątkowym czasem. A w niektórych miejscowościach jeszcze barwne korowody kolędników i orszaków Trzech Króli.

Tradycje świąt Bożego Narodzenia były również tematem pogadanki dla uczniów kl. III G z PSP nr 7. Wigilia, Boże Narodzenie, Świętego Szczepana, Sylwester, Nowy Rok i święto Trzech Króli, obfitują w liczne zwyczaje i obrzędy. Wiele z nich dzieci znają i chętnie o tym opowiadały. Największe zainteresowanie wzbudziły informacje o kolędnikach poprzebieranych i chodzących od domu do domu aby zaprezentować przedstawienie o narodzinach Jezusa i królu Herodzie. A na zakończenie była zabawa w dekorowanie świątecznego stołu.