Ufoludki w bibliotece

Ufoludki w biblioteceW fantastycznej atmosferze upłynęły zajęcia wakacyjne w Bibliotece Głównej 26 i 27 lipca „Niewiarygodne historie – pobudź wyobraźnię z fantastyką”. Dzieci zapoznały się z literaturą fantastyczną i jej  bohaterami. Zaprezentowaliśmy książki z omawianego gatunku, dostępne w naszych bibliotekach. Ponadto, czytaliśmy fantastykę pod kocem za pomocą latarki w celu wzmocnienia wrażeń emocjonalnych, a na podstawie zdobytych informacji uczestnicy zajęć tworzyli stroje nawiązujące do bohaterów literatury fantastycznej.

Dzieci wykorzystywały różnorodne materiały m. in. kolorowy papier, ozdobne pianki plastyczne, worki foliowe, druciki kreatywne, folię aluminiową, plastikowe kubki, korki, tekturę, zniszczone płyty CD. Powstały stroje gwiezdnych wróżek, robotów i mieszkańców innych galaktyk. Finałem zajęć, były profesjonalne fotografie dzieci w powstałych strojach. Zdjęcia wykonał stalowowolski fotograf - Piotr Radecki. Fotografie dzieci będą prezentowane na podsumowaniu projektu, przewidzianego w październiku.

Warsztaty zostały zrealizowane w ramach zadania „Kuźnia bibliolubnych” dofinansowanego ze środków MKiDN z Funduszu Promocji Kultury, pod honorowym patronatem Lucjusza Nadbereżnego Prezydenta Stalowej Woli.

Styczeń 2019