Wakacyjne spotkania w Filii Nr 1

Wakacyjne spotkania w Filii Nr 1Minął już drugi tydzień naszych wakacyjnych zajęć. W czwartek i wtorek dzieci wysłuchały kolejnych opowiadań G. Kasdepke o Potworaku: „Dwadzieścia pięć wcieleń listonosza” i „Muzeum”. A następnie odgadywały rebusy, których hasła nawiązywały do pracy listonosza oraz rozwiązywały zagadki i łamigłówki dotyczące różnych obiektów kultury.

Czytelnia zapełniła się kolorowymi zwierzątkami wycinanymi przez naszych małych  gości. W czwartek ubiegłego tygodnia ich zadaniem było złożenie z dwóch pasków papieru kolorowego tęczowej gąsienicy, którą ozdabiały ruchomymi oczkami i cekinami. We wtorek dzieci wycinały i kleiły  żółwie.
13 lipca uczestnicy naszych spotkań rysowali i wycinali postaci z dyndającymi rękami i nogami. I tu wykazali się wyobraźnią, bo tematem przewodnim miały być kowboje, a oprócz nich powstały potwory, kościotrupy i wojownicy. Dzieci zapoznały się ze smokiem Pomponem – bohaterem powieści Joanny Olech pt. „Pompon w rodzinie Fisiów”.
Nie zabrakło również zabaw ruchowych rozwijanych pamięć i spostrzegawczość. Były również kalambury i różne zgadywanki.
Zapraszamy na kolejne spotkania!

Katalog online

Logowanie do konta