Recyklingowi zabawki w Filii Nr 1

Recyklingowi zabawki w Filii Nr 1W tym tygodniu na zajęciach wakacyjnych w Filii Nr 1 dzieciaki robiły recyklingowe zabawki. We wtorek wykorzystując butelki plastikowe, papier kolorowy, nożyczki i klej stworzyły groźnie wyglądające rekiny, które przy użyciu odrobiny sprytu połykają rybki.

Dzieci dowiedziały się również, dlaczego rekiny nie muszą przejmować się, kiedy wypadają im zęby i że posiadają tzw. rewolwerowe uzębienie.  Te i inne ciekawostki zawiera książka P. M. Schmidta i Ch. Drellera pt. „Dlaczego rekiny nie chodzą do dentysty? Dzieci śpiewająco odpowiadały na pytania dotyczące innych mieszkańców mórz i oceanów.

W czwartek milusińscy wykonywali samoloty, które powstały z rolek po ręcznikach papierowych i tektury. Wszystkie samoloty miały identyczny kształt, ale dzieciaki przy użyciu kolorowych farbek, każdemu z nich nadały inny charakter. Pojawiły się samoloty wojskowe, pasażerskie, ale też takie godne księżniczek...

Kiedy samoloty były już gotowe, dzieciaki wysłuchały opowiadania o smerfach „Smerfowa zupa”.  Później chętnie kolorowały kolorowanki i rozwiązywały smerfne łamigłówki, przy których wykazały się sporą wiedzą o życiu i przygodach niebieskich stworków.

W tym tygodniu dzieci bardzo chętnie grały w kalambury i w „Kim jestem?”.

Katalog online

Logowanie do konta