"Jesień wcale nie jest smutna"... - Filia Nr 1

"Jesień wcale nie jest smutna"... - Filia Nr 1Tytuł wiersza Urszuli Kozłowskiej oddaje nastrój panujący wśród dzieci z Oddziału Przedszkolnego ze SP Nr 3, które w czwartek (12 października) odwiedziły naszą czytelnię. Dzieci wysłuchały wierszy (m. in. J. Czernicka: "Jesienny walc", J. Brzechwa:  "Grzyby", "Na straganie", Jeż") opisujących jesienną aurę.

Na pytanie czy lubią jesień, zgodnie potwierdziły, że zachwyca swoimi kolorami. Jest to pora roku, która oferuje największe bogactwo owoców i warzyw oraz grzybów, które doczekały się swoich zbiorów. Dzieci przyznały, że chociaż robi się chłodniej, nie oznacza to, że muszą się nudzić i rezygnować z zabaw na powietrzu. Świetnie poradziły sobie z zagadkami a na koniec kolorowały obrazek ze skarbami jesieni, które teraz ozdabiają naszą okienną wystawę.

Katalog online

Logowanie do konta