Filia nr 1 - Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. ” Ilustracje do książki Hugh Loftinga Doktor Dolittle i jego zwierzętaFilia nr 1 – Oddział dla Dzieci MBP w Stalowej Woli zorganizowała konkurs plastyczny pt. ” Ilustracje do książki Hugh Loftinga  Doktor Dolittle i jego zwierzęta dla klas II ze stalowowolskich szkół podstawowych. Konkurs zorganizowano z okazji rocznicy śmierci autora i 97 rocznicy wydania pierwszej książki o rozumiejącym mowę zwierząt doktorze Dolittle.

Celem przedsięwzięcia było rozbudzenie zainteresowania najmłodszych twórczością Hugh Loftinga, rozwijanie fantazji i wyobraźni oraz prezentacja twórczości plastycznej dzieci.
Na konkurs wpłynęło 62  prace wykonane przez dzieci klas II szkół podstawowych Nr 3, Nr 4, Nr 7, Nr 12 i ze Społecznej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Stalowej Woli. Komisja konkursowa na posiedzeniu w dniu 24.10.2017 r. po obejrzeniu wszystkich prac postanowiła przyznać nagrody książkowe n/w dzieciom.

Społeczna Szkoła  Nr 1

Anna Adamska
Maja Bochenek
Michał Rychlak

Wyróżnione prace zostały nagrodzone książkami, a wszyscy uczestnicy konkursu obejrzeli film pt. Balerina.

Prace eksponowane są w F1/Oddział dla Dzieci MBP w Stalowej Woli ul. Staszica 14.