Andrzejkowe zabawy w Filii Nr 1

Andrzejkowe zabawy w Filii Nr 1W tym tygodniu, w Oddziale dla Dzieci było gwarno i wesoło. Poruszenie to wiązało się zabawami andrzejkowymi, na które zaproszeni zostali uczniowie klas drugich i trzecich ze SP Nr 3. Dzieci wysłuchały kilku informacji na temat dawnych zwyczajów dotyczących andrzejek i katarzynek, których najważniejszym elementem są wróżby i przepowiednie.

Kiedyś dotyczyły one głównie spraw związanych z zamążpójściem lub ożenkiem, ale my dołączyliśmy do nich także próby odczytania przyszłości pod innym względem np. sukcesów szkolnych, wykonywanego zawodu itp.
Dzieci losowały gwiazdę z przepowiednią z magicznej tacy. Wybierały kolorowe kółka, aby dowiedzieć się co ich czeka w ciągu kilku najbliższych dni, itp. W odgadywaniu przyszłości pomagały również rekwizyty typu: sznurówka, szpilki, czy filiżanki. Na koniec osobno chłopcy i dziewczęta losowały imiona swoich przyszłych współmałżonków. Uczestnicy zabawy poznali również horoskop numerologiczny.

Wszystkie przepowiednie były oczywiście traktowane z przymrużeniem oka i humorem, ale mimo to wywoływały mnóstwo emocji.

Katalog on-line

Katalog online

Logowanie do konta

Instrukcje

Wyszukaj w katalogu

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Kalendarz

Sierpień 2018
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Czytelnia on-line IBUK LIBRA

ibuk libra

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

Bip Godło

 

facebook_page_plugin