Czytanie uskrzydla

Czytanie uskrzydla Filia nr 2W dniu 9 czerwca w Filii nr 2 odbyło się kolejne spotkanie z głośnym czytaniem w ramach trwającego Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Gościem spotkania był Czesław Gorczyca, prezes Seniorów Lotniska Aeroklubu Stalowowolskiego – Lotnisko Turbia. Na początku dzieci wysłuchały krótkiej historii powstania lotniska w Turbii oraz słynnych pilotach wywodzących się z naszych terenów. Pan Gorczyca opowiadał o osiągnięciach między innymi Stanisława Kluka.

Z opowieści naszego gościa, dzieci dowiedziały się o zawodzie pilota, mechanika i kontrolera ruchu powietrznego. Było też o modelarstwie, sporcie balonowym i spadochronowym. W drugiej części spotkania pan Stanisław Gorczyca przeczytał dzieciom bajkę Ralfa Butschkowa “Mam przyjaciela pilota”, a następnie dzieci miały możliwość zadawania pytań naszemu gościowi. Dzieci interesowało jak wygląda w środku samolot i praca pilota oraz jaki najdłuższy przelot samolotem odbył bohater spotkania.

Katalog online

Logowanie do konta