Wakacje w różnych zakątkach ziemi - wakacje w filii nr 2

Wakacje w różnych zakątkach ziemi - wakacje w filii nr 2Przez pierwsze dwa tygodnie wakacji podróżowaliśmy po Europie. Dzieci na wstępie poznały wszystkie kontynenty, aby z ,,książką i plecakiem” ruszyć w podróż dookoła świata. Zabawy z globusem przenosiły nas w różne miejsca, na początek  odwiedziliśmy nasza Ojczyznę.

Nasze symbole narodowe utrwaliliśmy wykonując polską flagę, ponadto poznaliśmy  mapę krajoznawczą RP.  Wspólnie czytaliśmy wiersze o zwierzętach Jana Brzechwy, rozwiązywaliśmy zagadki i rebusy. Na zakończenie wykonaliśmy plastelinowe zoo. Następne odwiedzone kraje to : Włochy i Francja. Poznanie kultury tych państw i ciekawostek na ich temat, pozwoliły nam wykonać włoską pizzę oraz  ślimaka winniczka, który jest przysmakiem na francuskim stole. Potem z powodu zawirowań pogody trafiliśmy do bardzo egzotycznego kraju jakim jest Japonia. Kraj Kwitnącej Wiśni bardzo spodobał się dzieciom z powodu swojej historii i bogactwa tradycji, która jest kultywowana do dziś.  Dzieci z wielką uwagą słuchały niezwykłych opowiastek na temat tego kraju. Zajęcia plastyczne tego spotkania, to wykonanie flagi Japonii  oraz wachlarza z bibuły. Nie zabrakło zabaw słowno- ruchowych i tanecznych, którymi kończyliśmy każde spotkanie. Już wkrótce odwiedzimy jedno z największych i najludniejszych państw świata: Chiny. Zapraszamy w podróż z nami.

Katalog online

Logowanie do konta