Wakacje na półmetku

Wakacje na półmetkuW drugiej połowie lipca kontynuowaliśmy podróż po Azji, zwiedziliśmy też całą Afrykę oraz razem z Muminkami zahaczyliśmy o Finlandie. Poznaliśmy twórczość Tove Jansson i głośno czytaliśmy opowiadanie pt. “Ostatni smok na świecie”. Dzieci wykonywały ilustracje do tekstu a następnie rozwiązywały muminkowe łamigłówki i rebusy.

Odwiedzając Chiny, uczyliśmy się pisania chińskich znaków i poznaliśmy codzienną kulturę państwa środka. Dużą radość sprawiła dzieciom nauka jedzenia pałeczkami i używania orientalnych wachlarzy. Dzień afrykański upłynął przy rytmie conga – czyli afrykańskich bębnów. Dzieci wykonywały kolorowe maski oraz spódnice aby tańczyć i bawić się przy ich rytmie. Poznaliśmy również dzikie zwierzęta afrykańskiej sawanny, które potem dzieci lepiły z plasteliny i przedstawiały na rysunkach. W zabawach sprawnościowych maluchy udawały polujące lwy i uciekające antylopy mając przy tym mnóstwo uciechy. Nie zabrakło także zagadek o zwierzętach i gier planszowych . Przed nami kolejne podróże na które serdecznie zapraszamy.

Katalog online

Logowanie do konta