Sierpniowe podróże w Fili nr 2 dobiegły końca

Sierpniowe podróże w Fili nr 2 dobiegły końcaPo podróżach po Europie, Azji i Afryce wylądowaliśmy w Ameryce. Tutaj oprócz ciekawostek o USA i Meksyku, poznaliśmy postać Walta Disneya i przypomnieliśmy sobie stworzone przez niego postacie z kreskówek. Dzień meksykański upłynął nam w rytmie marakasów, które dzieci samodzielnie wykonały z puszek.

Następnym przystankiem była Australia, najbardziej zaciekawiły nas niebezpieczne zwierzęta żyjące w tym kraju. Dzieci wykonywały jadowite pająki i żarłoczne rekiny. Ostatnim przystankiem była Antarktyda i Grenlandia. Tu w lodowej krainie poznaliśmy życie Eskimosów i ich obyczaje.

Na każdych zajęciach nie zabrakło głośnego czytania, zabaw ruchowych, zagadek i łamigłówek. Na ostatnim wakacyjnym spotkaniu zrobiliśmy wystawę wykonanych prac i dzieliliśmy się wrażeniami z wakacji.
Zabawą z globusem podsumowaliśmy wiedzę o wszystkich kontynentach.

Katalog online

Logowanie do konta