Głośne czytanie a potem pisanie - ortografia na wesoło

Głośne czytanie a potem pisanie - ortografia na wesołoKlasa III z PSP  nr 1 w dn. 28 września wzięła udział w zajęciach zorganizowanych przez Filię nr 2 z okazji rozpoczynających się Stalowowolskich Dni Książki. Wykorzystując naturalną potrzebę zabawy dzieci poprzez zagadki, rymowanki, rebusy, krzyżówki uczyły się poprawnej pisowni.

Nauka ortografii nie zawsze musi odbywać się w szkole, albowiem kontakt z książką , słuchanie głośno czytanego tekstu : rymowanek ortograficznych i wierszyków ułatwia przyswajanie pisowni wyrazów trudnych. Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w zajęciach a udział w różnych konkurencjach gramatyczno-ortograficznych sprawiał im prawdziwą radość. Dyktando podsumowujące trzecioklasiści napisali celująco.

Katalog online

Logowanie do konta