"Jedziemy na bronowickie wesele"

"Jedziemy na bronowickie wesele"Dnia 5 października Filię nr 2 odwiedziła klasa zawodowa ze Szkoły Specjalnej. Grupa dziewczyn zwiedziła bibliotekę, zapoznała się ze zbiorami przeznaczonymi dla ich grupy wiekowej oraz zasadami wypożyczania książek. Następnie odbyła się pogadanka pt.”Jedziemy na bronowickie wesele” nawiązująca do odbywającego się nie dawno Narodowego Czytania “Wesela” Stanisława Wyspiańskiego.

Młodzież poznała życiorys Wyspiańskiego, jego twórczość oraz genezę powstania utworu.Tematem przewodnim było jednak wesele w Bronowicach, zrozumienie znaczenia obrzędów ludowych w naszej tradycji. Wspólnie zastanawialiśmy się jakie tradycje, zwyczaje i przesądy obowiązują do dziś przy organizacji ślubu i wesela. Temat okazał się tak obszerny i ciekawy , ze umówiłyśmy się na następne spotkanie o podobnej tematyce.

Katalog online

Logowanie do konta