Relacja z wieczoru poetyckiego Anny Nowakowskiej

Relacja z wieczoru poetyckiego Anny NowakowskiejDnia 12 października w Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej odbył się wieczór autorski Anny Nowakowskiej. Poetka zaprezentowała swój najnowszy tomik zatytułowany „Smak codzienności”. Spotkanie zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie Literackie „Witryna”, przy współpracy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli.

Wieczór autorski rozpoczął krótki koncert muzyczny w wykonaniu akordeonistów Radosława Wołoszyna i Stanisława Madeja, uczniów z PSM w Stalowej Woli, przygotowanych  przez  pana  Krzysztofa Garbacza.
Podczas spotkania w bibliotece wiersze z prezentowanego tomiku „Smak codzienności”, czytali : Agata Linek,  Andrzej Kot oraz sama autorka.
Uczestnicy poetyckiego wieczoru bardzo ciepło przyjęli wiersze poetki oraz określili je jako „pełne wrażliwości”.  Sama autorka powiedziała, że „pisze z potrzeby serca” a  o najnowszym tomiku, dodała  - „to zbiór wierszy dotyczący życia codziennego. Chciałam pokazać uczucia i przyrodę jaka nas otacza. To jest też połączenie dwóch pasji a są nimi poezja i fotografia. Zamieściłam w nim kolorowe zdjęcia z moich rodzinnych stron ale nie tylko. Ilustracje łączą się tematycznie z wierszami, którym towarzyszą różne wydarzenia, emocje i uczucia
Wieczór swoim koncertem gitarowym uświetnił również  pan Janusz Chomicki z Tarnobrzega, autor i kompozytor ballad.
Anna Nowakowska pochodzi z Kraśnika. Jest członkinią Stowarzyszenia Literackiego „Witryna” w Stalowej Woli. Pierwszy tomik zatytułowany „O czym szumią dęby” wydała w 2014 roku. Publikowała również w lokalnych czasopismach wydawanych w Rudniku nad Sanem, takich jak: „Wspólnota Trójcy Świętej”, „Przegląd Rudnicki” oraz „Czas na dom”. Jej wiersze ukazały się także w tygodniku „Sztafeta”, w almanachach Stowarzyszenia „Witryna” : „Spojrzenia 5” i „Spojrzenia 6” oraz w antologii „Święć się imię Twoje”, wydanym przez Polish American Poets  Academy.

Niepodległe kartki

Katalog on-line

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Kalendarz

Listopad 2018
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Czytelnia on-line IBUK LIBRA

ibuk libra

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

Bip Godło

 

facebook_page_plugin