,,Zwyczaje i obrzędy ślubne"

,,Zwyczaje i obrzędy ślubne"Śluby i wesela to uroczystości, które w tradycji naszej i wielu narodów, obecne są od wieków. Poznaniu najważniejszych zwyczajów i obrzędów ślubnych służyła pogadanka w której uczestniczyła  w dniu 16 listopada, klasa zawodowa ze Szkoły Specjalnej.

Uczniowie poznali zarówno stare jak i nowe obyczaje, dowiedzieli się między innymi jak przebiega,,błogosławieństwo”, co to są oczepiny, orszak ślubny , bramy weselne oraz dlaczego należy przenieść pannę młodą przez próg. Podczas ślubów i wesel coraz modniejsze są przemówienia, dlatego każda z dziewczyn  mogła wygłosić takie przemówienie jako nowy zwyczaj w polskiej tradycji weselnej. Temat wesela, zostanie jeszcze uzupełniony na następnym spotkaniu w grudniu.

Katalog online

Logowanie do konta