Święty Andrzeju daj nam znać, co bedzie się z nami dziać

Święty Andrzeju daj nam znać, co bedzie się z nami dziaćSą różne sposoby, żeby dowiedzieć się, co nas czeka w przyszłości. Można pójść do wróżki, która ma czarnego kota i szklaną kulę. Można zapytać Cyganki, która wróży z kart i ręki. Można też wróżyć sobie samemu, ale trzeba to robić w czasie niezwykłym, czyli w wigilię Św. Andrzeja.

Do dzisiaj przetrwała tradycja andrzejkowa, będąca zabawą połączoną ze wspólnymi wróżbami dziewcząt i chłopców. W takim magicznym spotkaniu w dniach 29 i 30 listopada uczestniczyły klasy I a i II b z PSP nr 4. Dzieci poznały znaczenie różnych liczb, rzucały pieniążkami do miski z wodą, aby spełniły się najskrytsze marzenia. Zabawy “Co kryją kubki” oraz “Słomka na wodzie” wywróżyły dzieciom kim zostaną w przyszłości. “Szpilki prawdy”pokazały literkę na jaką będzie zaczynać się imię przyszłego wybranka.Czy wróżby się spełnią? Przyszłość nam pokaże.Pewne jest to, że przyniosły dzieciom wiele radości i po raz kolejny były okazją do wspólnej wesołej zabawy.

Niepodległe kartki