Zajęcia dla kreatywnych moli książkowych

Zajęcia dla kreatywnych moli książkowychCzwartek, w Filii nr 3, był dniem eksperymentów dla dzieci. Klasa IIIa z PSP nr 9 wzięła udział w „Kreatywnych zajęciach dla moli książkowych” . Uczniowie tej klasy zwykle uczestniczą w różnego rodzaju spotkaniach z książką, lekcjach bibliotecznych, konkursach literackich, ponieważ jest to klasa o profilu innowacja czytelnicza.

Ale dziś był to dzień doświadczeń i eksperymentów przy wykorzystaniu różnych środków. Zabawę zaczęliśmy od najciekawszych i najprostszych doświadczeń w bibliotecznym laboratorium. I tak było : „topienie oleju”, „tornado kolorów”, „lampa lawa”, „kolorowy deszcz”, „tęcza z cukierków” czy „wulkan z coca-coli”. Dzieci uwielbiają takie zabawy, w których się  miesza, polewa, przelewa i wylewa. Dlatego wszyscy bawiliśmy się wyśmienicie co widać na zdjęciach.