Zapomniane opowieści czytane w Filii nr 3

Zapomniane opowieści czytane w Filii nr 3Opowieść z czasów Rzeczpospolitej szlacheckiej pt. "Kawa po wiedeńsku", autorstwa Pawła Wakuły, czytali uczniowie ZSP Nr 3 im. Króla Jana III Sobieskiego - Michalina, Paweł, Kamila. Dzięki temu dzieci, z uwagą słuchające legendy, z łatwością mogły sobie wyobrazić postać króla Jana III Sobieskiego, jego wojenne przygody czy skrzydlatych jeźdźców zwanych husarią...

Ponadto wyjaśnione zostały przyczyny pojawienia się kawy i pierwszej kawiarni w Europie (otworzył ją Franciszek Kulczycki w Wiedniu przy ulicy Domgasse 6).
Dzięki barwnym strojom z epoki, staropolskiemu słownictwu, pasji młodzieży udało się stworzyć atmosferę, dzięki której zapomniane opowieści, fascynujące postacie i wydarzenia związane z naszą historią z łatwością trafiały do słuchaczy.
Spotkanie odbyło się w ramach  współpracy z ZSP nr 3 w Rozwadowie z okazji rewitalizacji osiedla Rozwadów. Serdecznie dziękujemy paniom nauczycielkom i młodzieży za te chwile „uczty duchowej”.

Katalog online

Logowanie do konta