30 listopada z okazji Dnia Pluszowego Misia bibliotekę MBP Filia Nr 5 odwiedziły dzieci z Przedszkola nr 4 w Stalowej Woli 4 grupy przedszkolne od 3-latków do 6-latków. Dzieci wysłuchały historii pluszowego misia, żywo dyskutowały  o misiach znanych im z bajek, poznały nowe dla nich misie - te ukochane przez ich rodziców i dziadków. Następnie przedszkolaki rozwiązywały zagadki z ulubionej bajki "Masza i Niedźwiedź".

W związku z nadchodzącym Świętem Niepodległości, grupa 3-latków „Żabki” z Przedszkola nr 4 w Stalowej Woli odwiedziła bibliotekę. Dzieci z dumą niosące flagi naszego kraju, uczestniczyły w lekcji bibliotecznej „Polska – moja ojczyzna”. Zapoznały się z wierszem „Katechizm polskiego dziecka” oraz dowiedziały się podstawowych wiadomości o naszej ojczyźnie i symbolach narodowych.

Uczniowie stalowowolskich szkół i przedszkoli uczestniczą w przyjęciach urodzinowych Kubusia Puchatka organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Melchiora Wańkowicza.

11 października takie spotkanie odbyło się w Filii nr 5 na osiedlu Hutnik. Dzieciaki z klasy drugiej, z pobliskiej PSP nr 5 przez niemal 2 godziny świetnie bawiły się na urodzinowym przyjęciu Kubusia Puchatka. Było wspólne rozwiązywanie krzyżówek, zabawa w przyczepianie Kłapouchemu ogona czy rebusy. Klasa w której uczy się 18 chłopców słuchała z zainteresowaniem fragmentu audiobooka i uczestniczyła w konkursie wyciągania słodkiego miodu z ulu pełnego papierowych pszczół.

Z okazji Tygodnia Bibliotek 11 maja 2016 r. do MBP Filii Nr 5 na os. Hutnik przyszły z wycieczką do biblioteki dzieci z Przedszkola nr 4: „Biedronki’, „Pszczółki” oraz najmłodsze „Misie”. Dzieci wysłuchały i obejrzały bajeczkę o przygodach trzech świnek. Teatrzyk bajkowy wzbudził żywą reakcję dzieci. Następnie przedszkolaki rozwiązywały zagadki z ukochanymi przez siebie bohaterami.

Katalog online

Logowanie do konta