Filia Nr 5 - Głośne Czytanie – Ewelina Gul – Telewizja Kablowa „Stella”

5 czerwca 2014 r. w Filii V Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Melchiora Wańkowicza w ramach XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom pojawiła się dziennikarka i prezenterka Telewizji Stella – Ewelina Gul. Na dzieci – oprócz książkowych opowieści – czekały także inne atrakcje.

Wysłuchać można było historii o tym, dlaczego rekiny nie chodzą do dentysty a także fragmentu książki Grzegorza Kasdepke „Potworak i inne ko(s)miczne opowieści”. Jednak pani Ewelina dzieciakom ze szkoły przy ul. Energetyków nie tylko czytała opowiadania. Także olbrzymim ołówkiem mianowała na nowych czytelników biblioteki!

Z kolei pracownicy biblioteki przygotowali dla pierwszoklasistów słodki poczęstunek, a spotkanie z dziennikarką było również okazją do wspólnego rozwiązywania krzyżówek i rozmowy o tym, dlaczego warto czytać książki. A o tym, jakimi czytelnikami są młodzi czytelnicy z osiedla Hutnik zobaczyć można było w Telewizji Stella. Reporterzy wypytali o to przed kamerą kilku najodważniejszych śmiałków.

{galler)F5/2014/0506glosneczytaniegul{/gallery}

Katalog online