Seniorzy rozmawiali z lekarzem

Seniorzy rozmawiali z lekarzem27 września w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie poświęcone chorobom seniorów. Jego uczestnicy dowiedzieli się co należy robić, by jak najdłużej cieszyć się zdrowiem...

Z upływem lat organizm człowieka starzeje się, kości i mięśnie stają się słabsze, wzrok i słuch pogarszają się, skóra jest sucha i pomarszczona. Pojawiają się również problemy z pamięcią. Aby przeciwdziałać procesowi starzenia należy unikać siedzącego trybu życia. Ruch jest bardzo ważny w życiu każdego człowieka.

- Organizujemy dzisiaj spotkanie z lekarzem specjalistą chorób wewnętrznych, gastrologiem doktor Teresą Sudoł, która będzie mówić o chorobach seniorów najczęściej diagnozowanych na oddziale. My, jako Polskie Stowarzyszenie Diabetyków chcemy aby seniorzy mieli wiedzę na temat tego, co zrobić aby zapobiegać różnym chorobom- mówiła Anna Wysokińska, prezes Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków- Koło Miasta i Powiatu w Stalowej Woli. Aby tę wiedzę podnieść diabetycy organizują kolejne spotkanie, tym razem z lekarzem reumatologiem, które odbędzie się 19 października.

Katalog online

Logowanie do konta