O puchar prezes MZK

O puchar prezes MZK30 września 2017 roku w stalowowolskiej bibliotece zostały przeprowadzone zawody szachowe „Witaj szkoło” o puchar Prezesa Miejskiego Zakładu Komunalnego w Stalowej Woli. Turniej szachowy został zorganizowany przez Katolicki Klub Sportowy Victoria w Stalowej Woli.

Zawody szachowe prowadzone były systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, każdy z uczestników miał na partię 15 minut. W zawodach wystartowało łącznie 33 młodych adeptów królewskiej gry. Wysoka frekwencja pokazała, że gra w szachy cieszy się coraz liczniejszym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży. W turnieju uczestniczyli uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3 w Stalowej Woli, uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 4 w Stalowej Woli, Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 11
w Stalowej Woli, Społecznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Stalowej Woli oraz innych stalowowolskich szkół, jak i również z Rudnika nad Sanem, Nowej Sarzyny, Tarnobrzega, Leżajska, Pysznicy i Ostrowca Świętokrzyskiego.

Pierwsze miejsce w grupie A zdobył reprezentant Hetmana Ostrowiec Świętokrzyski – Wojciech Okręt zdobywając 5,0 pkt. zaś 2. miejsce zajęła Barbara Trybowska z UKS Orlik Rudnik nad Sanem ( uzyskując 5,0 pkt.), 3. miejsce zajęła Anna Trybowska – również UKS Orlik Rudnik nad Sanem, natomiast 4. miejsce zajął Krzysztof Socha z UKS SP 1 Leżajsk.

W grupie B:  (ur. 2004 – 2008) 1. miejsce uzyskał – Piotr Szpila zdobywając (6,0 pkt.)
z UKS SP 1 Leżajsk, 2. miejsce zajął – Szymon Szpila ( 5,5 pkt.) z UKS SP 1 Leżajsk, z kolei trzecie miejsce zajął Filip Gemzik, czwarty był Przemysław Golik z MZKS Unia Nowa Sarzyna, natomiast piate miejsce zdobył Karol Żak z Katolickiego Klubu Sportowego Victoria w Stalowej Woli.

W grupie C:  (urodzeni w 2009 i młodsi) 1. miejsce zdobył – Miłosz Mazurkiewicz  zdobywając (4,5 pkt.) – UKS SP 1 Leżajsk, 2. miejsce zajął – Alan Kordas również (4,5 pkt.) – z Katolickiego Klubu Sportowego Victoria w Stalowej Woli.), trzeci był Tomasz Procnal – Katolicki Klub Sportowy Victoria w Stalowej Woli, z kolei 4 miejsce zajął Mieczysław Kruk – Kida z Katolickiego Klubu Sportowego Victoria w Stalowej Woli a 5- miejsce zajął Kornel Jakubowski z Tkszach Tarnobrzeg.