O łączniku do obwodnicy

O łączniku do obwodnicyGmina Stalowa Wola, Gmina Pysznica i Powiat Stalowowolski będą wspólnie walczyć o dodatkowy łącznik do obwodnicy Stalowej Woli i Niska. Sesja Rady Miejskiej oraz wspólne spotkanie trzech samorządów w sprawie łącznika odbyło się 6 października 2017 roku w obiekcie Biblioteki Międzyuczelnianej.

Najpierw miejscy rajcy dyskutowali w sali bankietowej, a później przedstawiciele trzech struktur samorządowych obradowali w znacznie większej sali konferencyjnej

Obwodnica Stalowej Woli ma być oddana do użytku w drugim kwartale 2021 roku. Będzie to droga szybkiego ruchu i ma za zadanie wyprowadzenie ruchu ciężkiego z miasta. Łącznik, o którym mowa nie był pierwotnie przewidziany w planach budowy, ale gdyby powstał, mieszkańcy Pysznicy, Jastkowic mogliby włączyć się w obwodnicę zarówno jadąc do Sandomierza, jak i Rzeszowa, a nie dopiero w okolicy strefy ekonomicznej.

Niepodległe kartki