O pomocy w rodzinnej przemocy

O pomocy w rodzinnej przemocy11 października w bibliotece przy ul. ks. Popiełuszki 10 odbywa się konferencja „Przemoc w pomocy – skuteczna pomoc rodzinom uwikłanym w przemoc domową bez wikłania się w dramatyczne trójkąty” zorganizowana przez Stalowowolski Ośrodek Wparcia i Interwencji Kryzysowej oraz Stowarzyszenie Ruch Pomocy Psychologicznej „Integracja”.

Do biblioteki zjechali psychologowie z całego Podkarpacia. Wśród tematów poruszanych podczas spotkania psycholog kliniczny ze Śląskiej Szkoły Psychoterapii Jarosław Gliszyński opowiedział o tym jak skutecznie pomagać osobom uwikłanym w przemoc domową bez płacenia za to nadmiernych kosztów emocjonalnych. Z kolei Marek Rodzewicz, psychoterapeuta ze stalowowolskiego SOWiIK-u omówił wpływ pracy z przemocą na funkcjonowanie zespołu profesjonalistów. Psychoterapeutka Sabina Lasok-Chwiedoruk przedstawiła sposoby wsparcia dla efektywnej pomocy rodzinom, Katarzyna Rogala, dyrektor SOWiIK przybliżyła metody odreagowania i budowania współpracy w praktyce placówki, którą kieruje na przykładzie projektu „System ochronny”, zaś konferencję podsumowała psychoterapeuta Maria Dekert.

Katalog online

Logowanie do konta