O przesądach , przysłowiach, zwyczajach z Renatą Piątkowską

O przesądach , przysłowiach, zwyczajach z Renatą Piątkowską 6 listopada gościem dzieci, które zjawią się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Stalowej Woli będzie pisarka Renata Piątkowska. Początek zajęć z laureatką Orderu Uśmiechu, która niejednokrotnie gościła w stalowowolskiej MBP - godzina 10.00 (sala konferencyjna). Temat spotkania to „Gdyby jajko mogło mówić, czyli o przesądach , przysłowiach, zwyczajach z R. Piątkowską". Spotkanie opiera się na książkach: "Gdyby jajko mogło mówić", "Mądra głowa zna przysłowia", "Z przysłowiami za pan brat" oraz "Szczęście śpi na lewym boku".

Piątkowska to prywatnie mama Marty i Kacpra, ukończyła socjologię na Uniwersytecie Jagiellońskim, mieszka w Bielsku Białej, a jej pasja to jazda konna. W 2007 roku otrzymała drugą nagrodę w konkursie literackim na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży im. Astrid Lindgren, zorganizowanym przez Fundację ABCXXI – „Cała Polska czyta dzieciom”. Jest autorką książek dla dzieci: „Opowiadań dla przedszkolaków”, „Opowiadań z piaskownicy”, „Nie ma nudnych dni”, „Z przysłowiami za pan brat”, „Przygoda ma kolor niebieski”. Renata Piątkowska znalazła się wśród laureatów konkursu, rozstrzygniętego na początku kwietnia 2008r., o Nagrodę im. M. Weryho-Radziwiłłowicz, przyznawaną przez miesięcznik „Bliżej Przedszkola”. Patronat honorowy sprawował m.in. Minister Edukacji Narodowej. Celem konkursu jest odkrywanie osób, dzieł i inicjatyw, które wspierają wszechstronny rozwój dziecka oraz jego spontaniczną i twórczą aktywność. Za „Wieloryba” otrzymała Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego. Cztery z jej książek zostały wpisane na Złotą Listę Fundacji ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom. W 2016 roku otrzymała nagrodę Kawalera Orderu Uśmiechu, a w 2018 Medal za Zasługi dla Ochrony Praw Dziecka Infantis Dignitatis Defensori i Medal Ludziom Czyniącym Dobro.

Podczas spotkania w MBP każdy chętny będzie mógł kupić książkę Renaty Piątkowskiej i poprosić pisarkę o autograf.

O przesądach , przysłowiach, zwyczajach z Renatą Piątkowską

Styczeń 2019