Wyszukiwarka przeszukuje całe treści książek

Dla naszych Czytelników, korzystających z IBUK Libra mamy ciekawą informację. Na platformie IBUK Libra została wdrożona nowa wyszukiwarka wewnątrztekstowa. Wyszukiwarka dostępna na stronie http://libra.ibuk.pl/ nie przegląda już tylko metadanych: opisu książki, tytułu, słów kluczowych, ale przeszukuje całe treści publikacji (wnętrza książek).

Wyszukiwarka jest bardzo przydatna dla czytelników, którzy szukają materiałów do pracy dyplomowej, w szczególności, gdy temat jest marginalny i ciężko jest znaleźć publikacje poświęcone danej tematyce. W połączeniu z filtrami fasetowymi (możliwością zawężania wyników wyszukiwania do kategorii, roku, wydawnictwa itp.), daje to ogromne możliwości!

http://libra.ibuk.pl/, wyszukiwarka

Po wpisaniu w wyszukiwarkę szukanego słowa:

1. W wynikach wyszukiwania na pierwszym miejscu pojawią nam się publikacje, w których dane słowo znajduje się w tytule według poniższego klucza (oznaczone kropeczkami w kolorze czerwonym):

a) szukane słowo (nieodmienione) znajduje się w tytule jednowyrazowym

b) szukane słowo (nieodmienione)  znajduje się w tytule wielowyrazowym

c) szukane słowo w formie odmienionej znajduje się w tytule jednowyrazowym

d) szukane słowo w formie odmienionej znajduje się w tytule wielowyrazowym

2. W dalszej kolejności pojawią się publikacje, w których szukane słowo nie znajduje się w tytule, ale występuje w treści publikacji (oznaczone kropeczkami w kolorze niebieskim).

Liczba kropek oznacza, jak często dane słowo występuje w treści danej publikacji.

– Większość wyszukiwarek na naszym runku nie przeszukuje całego zasobu książek po treściach. Obecnie w IBUK Libra znajduje się około 28 tysięcy książek, przyjmując, że książka ma średnio około 250 stron, to wyszukiwarka IBUK Libra przeszukuje 7 milionów stron i to w bardzo krótkim czasie. Gorąco zachęcam do zapoznania się z możliwościami nowej wyszukiwarki wewnątrztekstowej IBUK Libra – mówi Anna Radoszewska, menedżer ds. Kluczowych Klientów IBUK Libra.

Katalog online

Logowanie do konta