Pobijamy rekord czytania w jednym momencie!

1 czerwca 2017 r. o godzinie 10.00 w Stalowej Woli postaramy się pobić rekord czytania. Uczniowie i wszyscy sympatycy książki z całej Polski zbiorą się w szkołach, bibliotekach, na rynkach miast, w centrach handlowych i będą wspólnie czytać książki. Miejska Biblioteka Publiczna w Stalowej Woli również włączyła się do akcji pod hasłem „Jak nie czytam jak czytam”.

MBP w Stalowej Woli zaprasza wszystkie przedszkola, szkoły: podstawowe, gimnazjalne, ponadgimnazjalne oraz inne osoby zainteresowane do wzięcia udziału w akcji „Jak nie czytam, jak czytam” przed budynkiem Biblioteki Głównej przy ul. Popiełuszki 10. Można wziąć ze sobą ulubione książki, jednakże brak książki nie wyklucza z uczestnictwa, biblioteka zapewni egzemplarze rezerwowe. Wszystkich chętnych do włączenia się do akcji  „„Jak nie czytam jak czytam” prosimy o pojawienie się 15 minut przed godz. 10:00 w celu odpowiedniego ustawienia do grupowego zdjęcia.

Pomysłodawcą i głównym organizatorem jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”, natomiast organizatorami przedsięwzięć w poszczególnych miastach – biblioteki szkolne i publiczne. Głównym celem akcji jest promocja czytania i książek wśród uczniów, inicjowanie mody na czytanie, pokazanie nieczytającym uczniom, że książki są popularne wśród ich rówieśników. Czytamy dla rozrywki i mile spędzonego czasu, bez dorabiania wielkiej filozofii. Podstawową formą uczestnictwa jest zebranie 1 czerwca ok. godz. 10.00 uczniów oraz innych zainteresowanych osób w wybranym miejscu z książkami, wspólne czytanie, zrobienie zdjęcia oddającego frekwencję i wypełnienie formularza, będącego sprawozdaniem. W poprzednim roku czytało w jednym momencie w całej Polsce 432 608 uczniów i innych miłośników książek. Mamy szansę na pobicie tego rekordu i pokazanie, że Stalowa Wola jest miastem ludzi czytających książki. Szczegóły akcji na www.czytamy.org. Zapraszamy!

Katalog online

Logowanie do konta